Mide Botoksu

  Mide Botoksu Ankara

  Son yıllarda “obezite” sayısının gitgide artması gelecekte “sağlıksız ve kronik hastalıkları” olan bir neslin sinyallerini veriyor. Devlet kurumlarının ve doktorların “ ideal kiloya kavuşun” çağrıları ise “diyet yapamayan yâda yapsa da bir türlü zayıflayamayanlar” kesimi için ne yazık ki pek etkili olmuyor. Tüm sindirim sistemi üzerinde etkin rol oynayan “obezite” ise birçok hastalığı da beraberinde getiriyor. Bu nedenle, mutlak suretle kilo verimi için “obez” kişiler diyet yâda spor harici alternatif zayıflama yöntemlerine başvurmak durumunda kalıyor. Mide botoksu ise günümüzde alternatif zayıflama yöntemlerinin başında gelmekte ve “ameliyatsız” bir seçenek olmasıyla da birçok kişiye umut vaat etmektedir. Mide botoksu nedir, nasıl yapılır, endoskopi ile mide botoksu nasıl uygulanır, mide botoksundan sonra neler yapılır gibi birçok sorunun yanıtını bulabileceğiniz bu yazıda ameliyatsız kilo vermek için mide botoksu yöntemiyle ilgili tüm bilgilere de ulaşabileceksiniz.

  Mide Botoksu Nedir?

  Sayısız diyet yâda çeşitli sporlar deneyen ancak bir türlü “ideal kilo” sınırlarına dahi yaklaşamayan kişilerin kilo vermek için tercih ettiği bir yöntem olan mide botoksu, ameliyatsız kilo verme yöntemleri arasında yer alır. Kişinin özgüvenini dahi zedeleyen fazla kilolar, vücutta zaman içerisinde hastalıklara sebep olurlar ve kişinin yaşam kalitesini düşürürler. Bu nedenle, günümüze “obeziteye karşı” çetin bir savaş verilmekte, obez kişilerin ideal kilolarına dönmesi için birçok çalışma yapılmaktadır.

  Zayıflamak için “eskiden” ameliyatlar yapılır ve bunun sonucunda hastalar ideal kilolarına döndürülmeye çalışılırdı. Artık gelişen teknoloji ve tıbbi deneyimler sayesinde “ameliyat yapılmaksızın” kilo verme mümkün hale geldi. İşte, mide botoksu uygulaması da ameliyatsız zayıflamak için yöntemler arasında yerini böylece almış oldu.

  Botoksla Fazla Kiloları Vermek Çok Kolay!

  Botoks maddesi bilindiği üzere tıbbi bir proteindir ve bu protein sinirlerde direkt olarak etken rol oynar. Clostridium botulinum adlı bakteriden elde edilen botoks, günümüzde birçok sektörde kullanılan bir maddedir ve oldukça kullanım alanına sahiptir. Sinirler üzerinde direkt etkisini gösteren botoksu, enjeksiyon yöntemiyle vücuda uygulanabilir. Kasların kasılmasını önleyebilen botoks, cilt kırışıklıklardan tutunda nörolojik hastalıklara kadar birçok alanda tercih edilen “güvenirliği” bilinen bir maddedir. Bu denli etkisi bilinen ve yan etkisi minimum düzeylerde olan botoks maddesi ise “fazla kilolar” ile savaşmada da yeni yeni kullanılmaya başlandı.

  Dünya’da 10 ila 15 yıldır aktif olarak uygulanan mide botoksu uygulaması, obezite tedavi seçenekleri arasında yer almaktadır. Endoskopi cihazıyla uygulanan mide botoksunun temel amacı, midedeki iştah ve açlık olan sinir ve kasların “görev yapamamasını” geçici olarak sağlamak. Böylece, midedeki botokslanan kaslar ve sinirler “iştahsızlık ve tokluk” hissini birlikte yaratarak, kişinin fazla kilolarını vermesine destek olur.  4-6 ay arasında değişen bir süre içerisinde etkisiz hale gelen “iştah” ile kişi, önüne geçemediği “yeme isteğini” bastırmayı da öğrenerek kısa sürede kilo vermeye başlar. Zira, mide botoksu uygulanan kişinin midesinde karbonhidratlar 12 saat kadar kalabildiği için “az gıdayla çok doyma” ve “acıkmama” durumlarını beraberinde getirir.

  Mide Botoksu Endoskopiyle Nasıl Uygulanır?

  Midenin açlık hormonu üzerinde etkin rol oynayan mide botoksu, endoskopi ile uygulanmakta ve 6 ila 8 ay içerisinde kişiye fazla kilolarının %40’ını verdirir.

  Midenin detaylı olarak görünmesini sağlayan endoskopi cihazı, birçok sindirim sistemi hastalıklarında tanı ve tedavi edici cihaz olarak biliniyor. Günümüzde “obezite tedavisi” için sıkça tercih edilen endoskopi, kişinin yemek borusundan bağırsağına kadar tüm organları ve sistemleri hakkında bilgi verir. Obezite tedavisi amaçlı mide botoksunun endoskopiyle uygulanması ise gastroenterolog doktor tarafından yapılır ve bir ekip tarafından yönetilir. Örneğin, mide botoksu uygulanacak kişinin uygulama öncesindeki sağlık durumu, hemşireler tarafından takip edilir ve gerekli testler sonucunda “anestezi” uzmanı onayı da alınır.

  Mide botoksu için herhangi bir engeli bulunmayan bir kişiye “endoskopik mide botoksu” uygulaması sedasyon altında yapılır ve ortalama 15 ila 20 dakika arasında tamamlanır. Dr. Meral Sözen’in sık sık gerçekleştirdiği mide botoksu uygulaması öncesinde de sonrasında da “hastanın konforu” düşünülerek “damardan ağrı kesici ilaçlar” verilir. Sedasyon altındaki hasta “midenin ilgili bölümüne enjekte edilen botoksu “ hissetmez ve işlemin ağrısını dahi anlamaz.

  Endoskopik Mide Botoksu Kimlere Uygulanabilir?

  Dünya’da gitgide artan “kilo” problemine çözüm üretmek için her geçen gün yepyeni kilo verme yöntemleri geliştiriliyor. Mide botoksu ise son yıllarda ortaya atılan ve başarısı kanıtlanan “mucizevi” sonuçlar da verebilen bir zayıflama yöntemi olarak anılıyor. Vücut kitle endeksi *35’in altında olan kişilere rahatlıkla uygulanabilen endoskopik mide botoksu, yaygın bir uygulama sınıflandırmasına sahiptir. Ancak, midesinde ve sindirim sisteminde herhangi bir hastalık yâda yara vb. gibi durumları olan kişiler için önerilmeyen endoskopik mide botoksu için hamilelerde uygun aday değildir.”

  Endoskopiyle Mide Botoksu Uygulanması Sonrası Süreç Nasıl İlerliyor?

  Zayıflamak için sıkça başvurulan mide botoksu, riskleri ve komplikasyonları minimum olan bir zayıflama yöntemi.  Bu nedenle, sıkça obez kişiler tarafından tercih ediliyor ve yüz güldürücü sonuçlar vaat ediyor. Endoskopiyle mide botoksu uygulaması sonrası süreç ise herkes tarafından merak edilen bir konu. Endoskopik mide botoksu uygulamasından hemen sonra hasta yürümeye başlayabiliyor ve gündelik işlerini yapabiliyor. İlk gün hastanın sadece “ sıvı gıdalarla” beslenmesi öneriliyor ancak diğer günler hasta doktorun sağladığı beslenme programına göre rutin beslenmesine devam edebiliyor.

  Sporun yâda ilaç kullanımının gerekmediği endoskopik mide botoksu uygulaması sonrasında kişi, karbonhidratlı gıdalardan uzak durması “ister istemez” botoksu maddesi ile zaten sağlanıyor. Bu nedenle, kilo verimine engel olacak “atıştırma krizleri ve tatlı krizleri” botoksu ile baskılanmış oluyor, kilo verimi hızla devam ediyor.

  Dr. Meral’in Gerçekleştirdiği Endoskopik Mide Botoksu Uygulaması ile Kısa Sürede Kilolarınızdan Kurtulun!

  Fit bir görüntüye kavuşmanızın yanında kilonun sebep olduğu tüm rahatsızlıklardan kurtulmak sizin için” hayal” mi? Endoskopi cihazıyla uygulanan mide botoksu sayesinde hem kilo verebilir hem de sindirim sistemi hastalıkları başta olmak üzere tüm hastalıklarınızdan kurtulabilirsiniz. İdeal kiloya kavuşmanız ve hastalıklarınızdan kurtulmak için Dr. Meral sizi bekliyor!

  Ankara Mide Botoksu Fiyatları 2019

  Mide botoksu fiyatlarını etkileyen faktörler, birçok tıbbi uygulama gibi, mide botoksu yapan doktorun tecrübesi, ünvanı, işlemlerde kullandığı malzemelerin kalitesi ve maliyeti, uyguladığı fiyat politikası gibi etkenlere bağlı olarak değişebilmektedir. Mide botoksu ücretleri şehirden şehire bile değişkenlik gösterebilmektedir.. Örnek vermek gerekirse, “Ankara mide botoksu fiyatları” ile “İstanbul mide botoksu fiyatları” bile farklılık gösterebilmekte, bu farklılık mide botoksu işlemi için bir kıyas oluşturmamalıdır. Benzer şekilde 2018 mide botoksu fiyatları ile 2019 mide botoksu fiyatlarının farklı olması da tabi bir durumdur.

  WhatsApp chat
  Bize Ulaşın
  Yol Tarifi